Darījumu sarunas

CITAS GATAVĀS PROGRAMMAS

logo

Darījumu sarunas

Stratēģijas un taktikas

Uzvarētāji nepieņem atteikumus. Sasniedziet mērķus, izmantojot veiksmīgas pārrunu prasmes gan darbā, gan privātajā dzīvē!

PAR PROGRAMMU

PĒC SEMINĀRA DALĪBNIEKI

  • labāk izpratīs, kas notiek pretējās puses galvā pārrunu laikā;
  • atradīs atbildes uz jautājumiem praktiskās diskusijās par reālām biznesa situācijām;
  • saņems ļoti praktiskus instrumentus, ko var izmantot jau tajā pašā dienā;
  • ieraudzīs tiešus ieguvumus no gatavošanās sarunai ar pretējo pusi un pirmā piedāvājuma nepieņemšanas;
  • visticamāk atgūs seminārā maksu jau pirmajās pārrunās.

MĒRĶAUDITORIJA

  • profesionāli iepircēji;
  • profesionāli pārdevēji;
  • speciālisti, kuri ikdienā rīko pārrunas, tostarp uzņēmumu vadītāji, cilvēkresursu vadītāji, mārketinga vadītāji, finanšu vadītāji un citi;
  • jebkurš, kurš vēlas uzlabot spēju vienoties par labākiem nosacījumiem.

PROGRAMMA

Ievads. Noteikumi, programmas mērķi, personīgais fokuss un gaidas.

Pārrunu teātris. Pārrunas ir teātris. Puses nerāda savu patieso stāvokli vai vajadzības, bet tikai to, kas ir izdevīgi. Kāpēc jārīko pārrunas? Galvenie priekšnosacījumi patiesi sekmīgām pārrunām. Godīga cena vai cena par ko varam vienoties – pārrunu aksioma.

Pārrunu gatavošana (mērķi). Kas obligāti jāgatavo pirms pārrunām un ko vēl varētu gatavot – gatavošanās kontrolsaraksts. Pārrunu “skatuves” iekārtošana – sarunas atvēršana, noteikumi, abu pušu vēlmes un lomas, telpas iekārtojums un citi sīki, bet svarīgi rīki.

Pārrunu vadības rīks Nr. 1. Dzirdēt! Iniciatīvas pārņemšana un noturēšana, izmantojot “Sarunu aikido”.

Pārliecība. Potenciālās darījuma zonas koncepcija. Pārliecības ietekme uz rezultātu. Pārliecības ietekmēšana un maiņa. Tehnikas un padomi pārdevējiem un iepircējiem.

Vai visi rīko pārrunas vienādi? Pārrunu gēns vai iemācāmas darbības. Ko varam mācīties no citām kultūrām, tostarp ķīniešiem, arābiem, francūžiem, japāņiem, un kā to izmantot praksē, pat ja nerīkojam sarunas ārvalstīs. Citas nacionālās iezīmes un kā to izmantot savā darbā?

Pārrunu režīmi. Pārrunas nav viendabīgs process, un māka mainīt tempu un temperatūru ir ļoti svarīga. Agresīvi pārrunu rīkotāji un darbs ļoti konkurējošās pārrunās. Pārrunu rīkotāja personiskās situācijas un motīvu ietekme (ko mēs neredzam?); abpusēja labuma (sadarbības) pārrunas – kā atrast “win-win” situāciju. Organizāciju spēks un posts – organizāciju kartēšana darbs ar konfliktējošām interesēm viena uzņēmuma ietvaros.

Nokļūšana pārrunu strupceļā. Strupceļš kā fakts un kā taktika. Kāpēc jārada pārrunu strupceļš un kā no tā tikt ārā? Izkļūšanas no strupceļa prakse.

Taktiku apkopojums. Ko darīt ar tām taktikām, ar ko saskaramies ikdienā? Kā izmantot un pretoties? Kā izmantot “neīsto naudu” un kā neiekristās tās slazdos?

N.B.! 1. dienas beigās dalībnieki saņem ātro pārrunu mājasdarbu, ko apspriež 2. dienas rītā.

DALĪBNIEKU ATSAUKSMES

Divas lieliskas dienas. Profesionāls treneris ar milzu pieredzi. Labi organizētas, vērtīgas atziņas, pozitīvas emocijas. Grūti ko ieteikt, jo tik tiešām šo pasākumu vērtēju uz 10! Paldies, Mārtiņ!

Edgars Eglītis
Rimi Baltic

Vislabāk patika pozitīvā gaisotne un daudzie piemēri no dzīves. Komandu darbs un uzdevumi, sen aizmirstu lietu atkārtošana. Daudz labas atziņas sev!

Egija Indriksone
Nordea Bank AB

Mārtiņš ir radoša persona, kas spēj noturēt stratēģisko uzstādījumu un iesaistīt dalībniekus radot motivējošu vidi. Viņš ir spējīgs parādīt kā teoriju ieviest praksē. Strādāt ar Mārtiņu ir ļoti patīkami

Dinars Ozols
Fazer Bakeries

Varu teikt, ka mācības noteikti pārspēja manas cerības. Uzzināju tiešām jaunas lietas vai varbūt zināmas lietas mazliet citādā gaismā, kas reāli liek aizdomāties un ieraudzīt daudz iespēju sev apkārt, paskatīties uz lietām citādi. Paldies!

Agnija Bula
Rimi Baltic

Iemācījos un apguvu, ka pārrunās ne tikai jārunā, bet ļoti nozīmīgi ir ieturēt pauzi un prast atrast risinājumu, lai noslēgtu vienošanos uz izdevīgiem nosacījumiem. Ļoti patika gaisotne, informācijas vienkārša un skaidra nodošana. Jaunas informācijas par pārrunu vešanu iegūšana. Nodarbība palīdzēja labāk iepazīt arī savus kolēģus.

Maija Kante
Elvi

Spēcīga atziņa – ja gribu ātrāk gūt panākumus, kas ir labi man, paklusē pēc piedāvājuma. Ļoti patika atmosfēra, cilvēki, pasniedzējs, labi ieteikumi, ko izmantot ikdienā.

Līga Bite
SPI Latvia

KONTAKTIMārtiņš Vecvanags 66900550